Přichází revoluce - Food for Change

07. 03. 2018

Hnutí Slow Food, region Piemont a město Turín pořádají Terra Madre (Matka Země) Salone del Gusto (Salon chutí), událost sdružující 7000 delegátů Terra Madre a 900 vystavovatelů ze 143 zemí, která se ve dnech od 20. do 24. září 2018 opět vrací do italského Turína.

Součástí programu budou mimo jiné konference, laboratoře chutí, velký trh a fóra Terra Madre za přítomnosti zemědělců, chovatelů a řemeslníků z celého světa. 

Food for Change je revolucí, kterou chceme představit na příštím setkání Terra Madre Salone del Gusto. V roce 1996 uspořádalo Slow Food v Turíně první ročník Salone del Gusto na podporu drobných kvalitních potravinářských výrob, přísně testovaných na světovém trhu. Cílem roku 2018 je zvýšit zapojení spotřebitelů do výrobního procesu (tzv. koproducenti).

S tématem Food for Change (Potravinami ke změně) otevře Terra Madre Salone del Gusto 2018 okno do politiky hnutí Slow Food, která byla vyjádřena během posledního mezinárodního kongresu, jenž se konal v čínském Chengdu, počínaje vážným a nevyslyšeným varováním o globálním oteplování, které se dotýká nás všech, a pro které jsme mobilizovali vědce, odborníky a zemědělce. #foodforchange se tak stává mezinárodní kampaní Slow Food mající za cíl změnu potravinového systému.

Ročník 2018 Terra Madre Salone del Gusto oživuje mnoho míst v italském městě Turín a oblasti Piemont

Trh se uskuteční ve veletržním centru Lingotto Fiere, vzdělávací aktivity se budou konat v budově Palazzo della Giunta Regionale na náměstí Piazza Castello. Enotéka bude opět umístěna do nádherných prostor královského paláce Palazzo Reale, konference, organizované ve spolupráci s turínským čtenářským kroužkem Circolo dei Lettori di Torino, budou uspořádány v srdci města. V nadcházejících týdnech budou k této mapě přidána další místa ve městě. Venkovní událost v Parco del Valentino, která charakterizovala ročník 2016, nemůže být z bezpečnostních důvodů zopakována, i přesto bude usilováno o zpřístupnění události široké veřejnosti.

Kompletní program Terra Madre Salone del Gusto bude k dispozici v červnu, všechny aktualizace můžete sledovat na adrese: http://salonedelgusto.com/en/

AM
Přichází revoluce - Food for Change

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací