Představujeme jihomoravské strážce gastronomického dědictví - Živá farma

27. 05. 2020

V rámci projektu SLOW FOOD – CE: kultura, dědictví životní prostředí a jídlo byl vytvořen katalog jihomoravských farmářů, řemeslných výrobců a prodejců dobrého jídla. 

Katalog si můžete stáhnout zde. Postupně vám představíme několik osobností, které se snaží o obnovu a zhodnocení gastronomického dědictví jižní Moravy. 

Živá farma

Biofarma na jihu Moravy, kde pěstujeme s láskou k přírodě i lidem zeleninu, ovoce, bylinky, víno a květiny. Pojďte společně s námi opět navázat vztah s půdou, která nás živí, a tím i s  jídlem, které se vám dostává na stůl.

Chceme, abyste se zapojili do života naší farmy. Můžete prostřednictvím e-mailového zpravodaje z povzdálí sledovat jak naše farma vzkvétá. Nebo můžete přijít o něco blíž a společně s námi zažít TEN pocit, kdy je jen tady a teď. Zažijete s námi opravdovost. Navážete vztah s jídlem, které se vám dostává na stůl.

Chceme, abyste u nás obnovili svůj vztah s půdou. Vnímáme zem jako hodnotu, o kterou chceme s láskou pečovat. Šíříme hodnoty ekologického zemědělství. Nechceme jen pěstovat. Chceme pečovat o naši půdu, o ekosystém a přírodu, kterou máme na starosti. To je naším hnacím motorem. Jsme ostrůvek bio přístupu v moři konvenčních zemědělců.

Nejsme škola, ale věříme v sílu vzdělávání a možnosti zkusit si něco na vlastní kůži, tvořit vlastníma rukama.

Pojďte si s námi vzpomenout, jaké to je sáhnout si na čerstvou voňavou zem, vrátit se ke kořenům, fyzicky si zapracovat na čerstvém vzduchu.

Chceme, abyste s námi tvořili komunitu lidí, kterým záleží na tom, jak se chováme k přírodě, k Matce zemi. Chceme vám dát příležitost opravdu "poznat svého farmáře". Učit se společně a od sebe navzájem. Chceme s vámi navázat smysluplné vztahy.

Eva a Libor

am
Představujeme jihomoravské strážce gastronomického dědictví - Živá farma

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací