Archa chuti a Biodiverzita - nové publikace z projektu Slow Food CE

28. 06. 2018

Biodiversita

Co je to, co má společného s každodenním stravováním a co můžeme udělat, abychom ji zachoval

Příručka je navržena tak, aby pomohla lépe porozumět některým klíčovým konceptům – od biodiverzity přes význam slov „dobrý, čistý a spravedlivý“, přes výběr výrobků do archy chuti po založení presidia a organizaci Earth Markets.

Archa chuti

Jak sestavit nejrozsáhlejší katalog chutí na světě aneb dědictví, které chceme objevit a zachránit.

Archa byla vytvořena, aby poukazovala na existenci zahrnutych vyrobků, upozornila na riziko jejich zaniku a vyzvala všechny k přijeti opatřeni k jejich ochraně. O to usiluje tim, že vyhledava ohrožene potraviny, vypravi jejich přiběh, podporuje jejich vyrobce a v některych připadech (napřiklad v připadě ohroženych volně žijicich druhů, u nichž hrozi vyhynuti) podporuje jejich ochranu a reprodukci.

AM
Archa chuti a Biodiverzita - nové publikace z projektu Slow Food CE

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací