Gastronomický průvodce maďarským Kecskemétem a jeho okolím

01. 05. 2020

Kecskemét leží v srdci Maďarska, na písečné pláni mezi řekami Dunaj a Tisza. Po staletí důležité tržní místo se na přelomu 19. a 20. století stalo významným městem. Kecskemét zůstává hlavním městem maďarské secesní architektury a důležitým centrem umění. Je také známý svými zemědělskými a pastýřskými tradicemi a je označován jako „maďarský sad“ díky vysoké kvalitě místního ovoce, zejména meruněk.

Kulinářským srdcem města Kecskemét je jeho tržnice v centru města, ve které stabilně nabízí své produkty několik desítek zemědělců a řemeslných výrobců z okolí.

 

Gastronomický cestovní průvodce je vydán v maďarsko-anglické verzi a návštěvníkům regionu představuje tipy na gastronomické podniky v Kecskemétu a okolí, ve kterých návštěvníky čeká skvělý kulínářský zážitek.

Gastronomické průvodce byl vytvořen v rámci mezinárodního projektu „SLOW FOOD – CE: kultura, dědictví životní prostředí a jídlo". Spolu s průvodcem po jižní Moravě byly vytvořeny také průvodci po gastronomickém dědictví regionů měst Dubrovník, Kecskemet, Krakov a Benátky. Průvodci jsou napsány v anglickém jazyce a v jazyce každého regionu a jsou k dispozici zdarma ke stažení zde.

Projekt EU “SLOW FOOD – CE: kultura, dědictví životní prostředí a jídlo” je financován z programu EU Interreg Central Europe, který podporuje spolupráci mezi regiony střední Evropy, a trvá po 3 roky – od 1. června 2017 do 31. května 2020. Smylsem projektu je zahrnout veřejné a soukromé aktéry v pěti městech střední Evropy (Benátky, Dubrovník, Brno, Krakov a Kecskemét), tak aby byla vytvořena a sdílená společná metodologie pro identifikaci zdrojů nehmotného kulturního dědictví souvisejícího s jídlem a návrh modelu, který by byl schopen chránit a zvyšovat tradiční potraviny a jejich produkci.

am
Gastronomický průvodce maďarským Kecskemétem a jeho okolím

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací