Děkujte farmářům

21. 11. 2018

Naši kolegové ze Slow Food USA navštívili v srpnu farmu Isabelli Rosselini na Long Islandu. Isabella je známá herečka, modelka, filmařka, filantropka a …farmářka. Na své farmě chová tradiční plemena drůbeže, kterým hrozí vyhynutí a mluví s nimi jako s dětmi. Zeptali jsme se jí, proč je tak důležité děkovat farmářům.  

„Lidé si myslí: „Jé, ti mají život, celý den venku, jaká krása!“ Ale zemědělci jsou odkázáni na milost počasí, nyní navíc komplikované klimatickými změnami. Sezóna je krátká, každá je jiná, nikdy předem nevíte, jak se bude další rok vyvíjet…Poděkovat farmářům by měla být samozřejmost, protože bez nich bychom neměli co jíst a oni jsou ti, kteří nejvíc riskují. Takže běžte a poděkujte jim. Určitě budou rádi.“

Isabella Rossellini

Až usednete s rodinou okolo nedělního oběda, vzpomeňte si na ty, kteří vaše jídlo umožnili.

AM
Děkujte farmářům

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací