Zapojte vaši školu do poznávání rozmanitosti jižní Moravy

13. 03. 2019

Záměrem projektu Slow Food Central Europe je pozvednout povědomí a zvýšit hrdost na gastronomické dědictví jihomoravského regionu mezi žáky škol, učiteli a širokou veřejností.

Vzdělávací aktivity projektu, které budou probíhat od května do října 2019 v Brně, ukáží, jak důležité je podporovat místní zemědělce a jejich tradiční dovednosti. Pro učitele budou vytvořeny vzdělávací nástroje, které pomohou dětem cvičit smysly, aby dokázaly poznat kvalitní potraviny.

Přehled aktivit, kterých se mohou školy účastnit

K počátkům chuti - Vzdělávací balíček pro učitele a žáky

Balíček metodických a didaktických materiálů „K počátkům chuti“ nabízí kurz senzorického vzdělávání, který pomáhá cvičit smysly dětí, aby rozpoznaly kvalitu jídla. Může být použit pro skupiny dětí a žáků všech věkových skupin. Balíček zahrnuje metodické materiály i video a audio nástroje pro učitele.

Poznejte a ochutnejte rozmanitost jižní Moravy

Ochutnávkové výstavy sezónních a místních potravin se budou konat ve spolupráci se Zahradnickou fakultou v Lednici ve stanu na Zelném trhu od června do října 2019. Výstavy se mohou účastnit školáci ve skupinách, bude pro ně připraven vzdělávací seminář „K počátkům chuti” pod vedením lektora.

Školní farmářský trh

Školní farmářský trh je koncipovaný tak, aby dal žákům příležitost ponořit se na 8 týdnů do vzrušujícího podnikatelské projektu, ve kterém poznají potraviny a zahradničení. Většina aktiv projektu probíhá ve školách a na školních zahradách, případně ve školních kuchyňkách.

Vlastní Školní farmářský trh proběhne na Zelném trhu v říjnu 2019. Pro každou zapojenou školu bude připraven vlastní stánek, na které budou nabízet to, co si vypěstují, vyrobí či upečou. Kromě škol budou pozvou místní  drobní zemědělci, aby si prodávali svoje zboží. Pro učitele je připravený metodický návod s pracovními listy.

Jak se zapojit

Pokud má vaše škola zájem zapojit se do některé z výše uvedených aktivit, pište prosím na tom@slowfoodbrno.cz.

Tom Václavík
Zapojte vaši školu do poznávání rozmanitosti jižní Moravy

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací