Rohlik.cz a Sklizeno spustí platformu pro prodej výrobků drobných producentů

15. 03. 2018

Bez ohledu na velikost produkce se bude moci na Rohlik.cz zaregistrovat kterýkoliv malý český producent. Rohlik.cz vybrané producenty zalistuje do speciální kategorie, nad kterou bude držet odborný dohled Sklizeno. Jak Rohlik.cz, tak Sklizeno si od této možnosti slibují další pomoc drobným producentům, jejichž produkci není možné kvůli malým objemům a nestabilitě dodávek možné nabízet v klasické maloobchodní síti.

„Farmářské a kvalitní české potraviny obecně jsou na Rohlik.cz od jeho počátku extrémně oblíbenou položkou. Proto chceme zákazníkům nabídnout další zajímavé české produkty především od malých producentů. Těm pomůžeme tím, že budou moci prodat své produkty na jediném místě, a tak ušetří čas oproti prodeji třeba na farmářských trzích. Zboží zavezou do našeho skladu a my už se postaráme o všechno ostatní,” vysvětluje hlavní motivaci spuštění platformy Tomáš Čupr, zakladatel Rohlik.cz.

Každý drobný výrobce, který splňuje zákonem požadované hygienické a také etické standardy, bude mít možnost svou produkci zaregistrovat na Rohlik.cz. Ten vybrané produkty nabídne svým zákazníkům. Postupně tu vznikne nová kategorie, nad kterou bude mít kvalitativní dozor Sklizeno.

„V Česku jsou stovky zajímavých malých producentů, kteří splňují naše nároky a jednoznačná kritéria na kvalitu stanovené KODEXEM kvality Sklizeno, ale z mnoha důvodů k nám nemohou dodávat. Nezvládají logistiku, jejich produkce je příliš nepředvídatelná nebo se prostě už do našich prodejen nevejdou. Proto jsme rádi, že můžeme s Rohlik.cz spolupracovat a nabídnout jim možnost odbytu zboží u našeho partnera. Věřím, že to je projekt výhodný pro všechny strany. My oslovíme dodavatele, které známe, ale nejsou v našich prodejnách, Rohlik.cz pomůže s vytipováním zajímavých dodavatelů z řad těch, kteří se sami přihlásí. Následně prověříme splnění našeho KODEXu, a tito i malí výrobci kvalitních potravin tak zase budou mít o něco snazší cestu k zákazníkům,” vysvětluje Petr Borkovec, ředitel Sklizeno, důvody spolupráce s Rohlik.cz.

Spolupráce s Rohlik.cz v této oblasti je dalším kouskem snahy Sklizeno o pomoc českým výrobcům. Prvním z nich je investiční centrum Sklizeno, kde si mohou čeští výrobci žádat o investici a pomoc obecně. Novou platformou by spolu s Rohlik.cz chtělo Sklizeno pomáhat tentokrát těm úplně nejmenším. Důležitým aspektem nové kategorie totiž je, že se do ní může přihlásit opravdu kterýkoliv producent, který splňuje základní, zákonem dané hygienické požadavky na potravinářskou výrobu a produkuje kvalitní, ryze české potraviny v malých až středních objemech. Na rozdíl od běžných dodavatelů Rohlik.cz není třeba, aby zaručoval stabilní a pravidelné dodávky, ale může nabídnout například jen aktuální sklizeň toho dne/týdne. Rohlik.cz a Sklizeno pak do kategorie budou vybírat, nabídka v kategorii se bude neustále proměňovat, jak se budou proměňovat dodavatelé a jejich aktuální sortiment.

Dodavatelé se budou moci přihlašovat prostřednictvím jednoduchého formuláře, který Rohlik.cz spustí během následujících týdnů. První vybraní malí dodavatelé by se měli na Rohlik.cz objevit od května.

Česká společnost Sklizeno si vzala za cíl přinášet soustředěnou nabídku poctivých potravin a biopotravin především od regionálních dodavatelů a spojit ji s celoroční možností pohodlného nákupu v moderních prodejnách. Sklizeno nabízí potraviny především od malých a středních pěstitelů a výrobců z regionu, které vznikají podle prověřených postupů a receptur, bez použití zbytečných konzervantů, náhražek, škodlivých éček a dalších chemikálií, za použití kvalitních surovin, které byly vyprodukovány lokálně a nemusely cestovat přes půl světa.

V dubnu 2016 se Sklizeno propojilo se sítí prodejen My Food a v listopadu 2016 se sítí Náš Grunt. Aktuálně je tak v síti 54 prodejen po Česku a na Slovensku.

AM
Rohlik.cz a Sklizeno spustí platformu pro prodej výrobků drobných producentů

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací