Cože? Gin z Kéniku?

29. 11. 2018

Little Urban Distillery je brněnská rukodělná palírna na výrobu poctivého destilovaného ginu, která zahájila výrobu v srpnu letošního roku v brněnské čtvrti Královo Pole. 

Little Urban Distillery si zakládá si řemeslném přístupu k výrobě a na pečlivém výběru surovin. Základem klasického suchého ginu je velejemný líh z moravského lihovaru a 13 bylin a plodů. Kromě typických ginových ingradiencí jako je jalovec, koriandr, citrusové kůry nebo oddenky kosatce jsou použity typicky lokální plody a byliny jako jablka, jeřabiny, lipový a bezový květ, rozrazil a další.

Vše je destilováno na jednokotlovém měděném zařízení s třístupňovou kolonou vyrobeném speciálně pro tuto palírnu v Kovodělu Janča z Uherského Brodu.

Za projektem stojí Robert Urbánek, majitel destilérky a současně jediný pracovník a člověk všech nutných profesí.

Destilérka má v sortimentu, kromě London Dry Ginu, i Gin stařený v jalovcových soudcích, dále známý likér z trnek macerovaných v ginu Sloe Gin a vlastní originální recepturu Winter Gin z černých jeřabin z Vysočiny.

Projekt je co nejvíce otevřený, takže zájemci mohou destilérku navštívit a případně ochutnat, nebo třeba jen se seznámit s procesem výroby destilátu.

Další informace: web a fb

AM

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací